Excellent
Rated By guests
9.2
Pensjonat Paradise
HotelsCombined
+48 18 471 00 00
Dla ciała i ducha

Zrelaksuj się w jakuzi lub saunie.
Wypoczywaj

Tylko 300 m. do głównego deptaka.
Wszędzie blisko...
Komfort

Wygodne i komfortowe pokoje gwarantujące
udany pobyt.
Pyszności

Nasza restauracja to nr.1 w Krynicy Zdrój.
...Tak zadecydowali Klienci.
Elegancja i styl

Ciekawe i estetyczne wnętrza naszego ośrodka
- styl i wygoda.

Dla Twojej wygody oferujemy

Darmowy
parking
krynica zdroj tanie noclegi
W wolnej
chwili
krynica zdroj tanie noclegi
Wygodne
oglądanie
krynica zdroj hotel
Sauna Fińska
krynica zdroj noclegi
Relaksujące
jacuzi
krynica zdroj wczasy
Bezpłatny
internet
pensjonat krynica zdroj
wygodna winda dla
niepełnosprawnych
pensjonat krynica zdroj
restauracja
z pysznym menu
pensjonat pułaskiego krynica zdroj
Drinki z
całego świata
pensjonat pułaskiego krynica zdroj
Obsługa zawsze
do dyspozycji
aktywny wypoczynek krynica zdroj

AKTUALNA POGODA

Zobacz ulotkę ofertową pensjonat PARADISE pobierz broszurę informacyjną

pensjonat paradise krynica zdrój
zobacz opinie na booking.com pensjonat krynica zdrój PARADISE musisz tu być zobacz udogodnienia dla niepełnosprawnych

O Krynicy

Krynica-Zdrój jest jednym z najbardziej znanych kurortów, określana „Perłą Polskich Uzdrowisk”, położona w Beskidzie Sądeckim na wysokości 560-620m n.p.m. w malowniczych dolinach Kryniczanki i jej dopływów; Palenicy, Słotwinki i Czarnego Potoku. Od wschodu, północy i zachodu otaczają Krynicę–Zdrój zalesione wzgórza Krzyżowa (813m), Huzary (865m), Bradowiec (817m) Góra Parkowa (714m) nad nimi góruje Jaworzyna Krynicka (1114m).

Pierwsza wzmianka o wsi Krynica (Krzenycze) pochodzi z 1547 roku, a rok 1793 zapisał się wykupieniem pierwszej działki ziemi ze źródłem wody mineralnej, co przyczyniło się do powstania pierwszych domów zdrojowych , ale prawdziwy rozwój nastąpił po 1856 roku dzięki działalności prof. Józefa Dietla zwanego ”wskrzesicielem„ Krynicy. Lata I wojny światowej to czas zahamowania rozwoju uzdrowiska a po niej uzdrowisko przejęły władze polskie które odrestaurowały część obiektów i wiele wybudowano nowych np. Nowe Łazienki Mineralne, kolejkę szynową na Górę Parkową, stadion zimowy, tor saneczkowy a przede wszystkim pierwsze sanatorium „Lwigród”. Pod koniec XIX w Krynica-Zdrój stała się modnym i elitarnym miejscem pobytu i spotkań wielu sławnych Polaków – J. Matejko, A. Grottger, H. Sienkiewicz, J. I Kraszewski - a w okresie międzywojennym wybitni pisarze i artyści scen polskich z Janem Kiepurą na czele. W 1919 roku na wczasy lub leczenie przybyło do Krynicy 10 tys. osób a w 1938r liczba ta wzrosła do 40 tys.

Sławę swą jako uzdrowisko Krynica-Zdrój zawdzięcza znakomitym wodom leczniczym, wśród których niezastąpione to Zuber, Słotwinka, Jan, Józef, Mieczysław ale także walorom klimatu podalpejskiego który to wyróżnia się dużą liczbą dni słonecznych w roku ale także znacznymi wahaniami temperatury i ciśnienia atmosferycznego w ciągu doby. Druga wojna światowa i okres okupacji przerwały rozwój uzdrowiska. Po wojnie nastąpiła rozbudowa kurortu nie tylko o obiekty sanatoryjne ale także wczasowe a przede wszystkim o obiekty infrastruktury rekreacyjno-sportowej.

Oddana do użytku w 1997r najnowocześniejsza w Polsce kolej gondolowa sprawiła iż Krynica-Zdrój jest jednym z wiodących w Polsce ośrodków narciarstwa alpejskiego, klasycznego i snowboardu uprawianych na stokach Jaworzyny, Słotwin i Azotów. Imprezy rekreacyjne, turystyczne, aktywnego wypoczynku, kongresowe i kulturalne to te do uczestnictwa, w których serdecznie naszych Gości zapraszamy.

Corocznie w uzdrowisku organizuje się wiele imprez o zasięgu krajowym i międzynarodowym, seminaria naukowe seminaria polityczne, międzynarodowe spotkania ludzi kultury, sztuki, biznesu, polityki, plenery malarskie i ich poplenerowe wystawy , występy zespołów artystycznych, tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku czy indywidualnych upodobań. W drugiej połowie sierpni a za sprawą Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury Krynica-Zdrój staje się stolicą opery i operetki a koncerty promenadowe(np. „Wielka sława to żart…) na Krynickim Deptaku „ na żywo” ogląda kilkanaście tysięcy ludzi.

Największym wydarzeniem polityczno-gospodarczym jest odbywające się na początku września Forum Ekonomiczne , które ściąga do Krynicy-Zdroju wielu bardzo ważnych polityków, przedstawicieli biznesu i gospodarki.

ZOBACZ ATRAKCJE